Modrzew syberyjski jest drzewem iglastym, które rośnie do 40 m wysokości. Pochodzenie modrzewia syberyjskiego jest oczywiste - pochodzi z Niziny Zachodniej Syberii. Drewno lite ma odcień żółtawy do czerwonawego i idealnie nadaje się jako deska podłogowa syberyjska/ Solidna podłoga z modrzewia syberyjskiego ma jednolitą teksturę z jednolitymi i zdrowymi węzłami. Istnieją różne zalety stosowania podłogi z modrzewia syberyjskiego – na kilka z nich zwrócimy uwagę w niniejszym artykule. Podłoga z litego drewna modrzewiowego ma dobrą gęstość i
dobrze pasuje do konstrukcji z drewna używanego. Podłoga drewniana z modrzewia syberyjskiego jest łatwo dostępna a podłogi drewniane modrzewiowe są naprawdę trwałe. Jest to tez materiał naturalnie wodoodporny, ponieważ podłogi z modrzewia syberyjskiego zawierają elementy żywiczne.

To drewno sprawdza się także jako podbitka drewniana bo jest łatwe do obróbki. Modrzew syberyjski jest znaczącą tajgą jest modrzew syberyjski, uprawiany w najczęstszym lesie iglastym. Modrzew syberyjski pochodzi z Niziny Zachodniosyberyjskiej, południowej części Gór Syberyjskich, która dociera do Europy. Dalej rośnie aż do południowo-wschodniej granicy Morza Białego i jeziora Onega. Następnie rozciąga się przez Azję aż do jeziora Bajkał i południowo-wschodniego aż do Mongolii. Gatunki te następnie rosną z południowych granic Azji byłego ZSRR do północnej krawędzi tundry. Gatunki te idą w górę do górnej granicy lasu z zachodniej części Syberii. Modrzew syberyjski rozciąga się także na północno-wschodnią Europę. Obejmuje również około 264 miliony. W federacji rosyjskiej jest to około 38% ich gruntów leśnych. Dorasta do 40 m wysokości i wstępnie trwa od 400 lat. Może również osiągnąć 60 m na 800 lat. Modrzew syberyjski rośnie również na poziomie morza powyżej 2250 i jest uprawiany na niskich obszarach aż do krawędzi alpejskiego lasu górskiego gdzie jest wykorzystywany jako drewno konstrukcyjne c24.

Występuje najwyżej w Ałtaju do 3700 m nad poziomem morza. Istnieje 11 gatunków modrzewia, które zostały uznane za pochodzące z zimniejszych części półkuli północnej. Szczególnie rozwidlające się, 2 są z Europy, 1 rośnie na terytorium czeskim. Drewno modrzewiowe może rosnąć w trudnym klimacie, ale wymaga więcej odżywiania gleby i wilgotności. Jest to powszechne spotykane w Europie Środkowej – Alpach i tam właśnie często można spotkać opcje jaką jest deska podłogowa syberyjska. W dalszym ciągu jest to powszechne w Karpatach, na południu - w polskich górach otaczających Jesenik. Głównie jest podzielony na 4 grupy wymienione jako modrzew alpejski, modrzew karpacki, modrzew polski, modrzew śnieżny. Udowodniono, że modrzew jest trwały w kontakcie z wodą – dlatego idealnie sprawdza się jako podbitka drewniana. Stosowany jest w gontach i uważany za cenny w budownictwie i powszechnie stosowany w drewnie meblarskim oraz na drewno konstrukcyjne c24. Szczególnie często są spotykane wyjątkowe podłogi o szerokich deskach – idealne do zastosowania w ramach prywatnych rezydencji, hoteli, restauracji i sklepów na całym świecie.

Dzięki unikalnemu podejściu do produkcji elementów takich jak deska podłogowa syberyjska umiejętny cieśla jest w stanie na nowo ją zdefiniować, co znaczy wykonać z niej podłogę niestandardową, która nie ma sobie równych pod względem jakości i jest godna radości życia. Wzory, gatunki i wymiary desek można dostosować do ostatecznych celów projektowych. Drewno jest naturalnym „żywym” materiałem, a ponieważ podbita drewniana tego rodzaju pochodzi z selektywnych regionów o szczególnych klimatach, zapewnia to, że produkt jest zarówno wytrzymały, jak i trwały – to coś, co klienci bardzo cenią. Takie podłogi drewniane, jak i drewno konstrukcyjne c24 są wytwarzane od początku do końca w nowoczesnych zakładach, gdzie każda deska jest precyzyjnie frezowana na zamówienie i traktowana nietoksycznym olejem woskowym na bazie roślinnej, który wzmacnia naturalny charakter drewna, zapewniając trwałe wykończenie, które uszczelnia i chroni. Przez stulecia ludzkość była świadkiem wyjątkowego działania struktur zbudowanych z modrzewia syberyjskiego. Ich doświadczenia doprowadziły ich do określenia Modrzewia Syberyjskiego jako „Drzewa Wieczności”. Szacuje się, że niektóre domy i kościoły w Rosji istnieją od ponad 800 lat. Być może najbardziej znanym przykładem jego długowieczności jest wykorzystanie w budowie starożytnego miasta Wenecji. Ze względu na bliskość Europejczycy mogli skorzystać z tego materiału na różnego rodzaju drewno konstrukcyjne. c24 Architekci w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Austrii i Japonii stawiają na użycie modrzewia w budowie domów mieszkalnych i powierzchni komercyjnych, takich jak szkoły, muzea, stadiony i mosty, a deska podłogowa syberyjska jest jednym z ich ulubionych materiałów.