Nie ma bardziej odprężającego miejsca dla duszy i ciała, jak sauna. Mieszkańcy terenów skandynawskich wiedzą o tym już od wieków, od niedawna również i Polacy coraz bardziej odkrywają korzyści płynące z posiadania posiadania wellness  w zaciszu własnego domu. Jest to jeszcze łatwiej wykonalne z naszą pomocą – oferujemy wysokiej klasy drewno do budowy sauny. Zapraszamy!

Drewno do sauny – co możemy zaproponować?

W poszukiwaniu najbardziej odpowiedniego drewna do sauny warto zwrócić uwagę na szczegóły naszej oferty. Odkryją w niej Państwo liczne propozycje wpasowujące się w wysokie oczekiwania dzisiejszych Klientów. Pomyśleliśmy o każdym elemencie sauny – biorąc pod uwagę zarówno jej konstrukcję, jak i wygląd. Szczególnie polecamy boazerię do sauny na pióro wpust, panele z świerka skandynawskiego. Jeśli chodzi o siedziska -  deski z drewna samba ABACHI są jednym z najczęściej wybieranych typów, dlatego w naszym magazynie nigdy ich nie brakuje!

Sauna idealna? Nasza oferta jest wystarczająca do jej stworzenia, a w niej:

  • Deska na ławki do sauny z drewna ABAHI o wymiarach 22x80;
  • Boazeria do sauny o profilu „E” o nazwie Softline w gr. 12x96;

Dlaczego świerk skandynawski?

Występujący w północnej Rosji i Skandynawii świerk skandynawski to faworyt, jeśli chodzi o najczęściej wybierane drewno do zbudowania sauny. Wynika to z jego licznych właściwości, które idealnie wpisują się wymagania stawiane materiałowi w tak specyficznym środowisku. Warto tutaj wymienić jego małe, ale mocno wrośnięte sęki, prosty kierunek włókien oraz gęste usłojenie. Drewno to jest wielce elastyczne, przez co łatwe w obróbce, a pęcherzyki żywicy czy rdzenie są rzadkością. To wszystko sprawia, że świerk skandynawski jest tak często wykorzystywany w budowie saun i wielu innych produktów wyposażenia wnętrz. Warto również wspomnieć o jego jasnej kolorystyce.

Mocne strony drewna świerkowego:

  • stała dostępność surowca
  • łatwy montaż
  • przystępna cena
  • brak pocenia żywicą
  • odporność na odkształcenia podczas eksploatacji

Materiał na siedzisko do sauny: dlaczego Abachi?

Drewno wykorzystane w budowie siedzisk w saunie musi spełniać jedną podstawową zasadę – w warunkach naprawdę wysokich temperatur, jakie panują w tym miejscu nie może się nagrzewać, ale za to ważne jest by zapewniało wymiarową stabilność. Takie właśnie jest Abachi, do czego przyczynia się jego wyjątkowo niska gęstość. Gatunek ten charakteryzujący się porowatą strukturą, pozbawioną sęków i słoi ma bardzo szlachetny kolor kości słoniowej. To bardzo dobry wybór!